#34 by Voluntariat Brașov at 2021-11-21 18:02:56 (2 ani în urmă)
Voluntariat Brașov

Clasa: Administrator

Bună tuturor!
Acest topic a fost creat pentru ca voluntarii din cadrul „Bienalei Albastre” să poată acorda feedback legat de cum a decurs evenimentul. Vă rugăm să utilizați un limbaj decent și să fiți transparenți. În funcție de ceea ce scrieți, ne putem da seama de cum ar trebui adaptați termenii și condițiile, ca evenimentele viitoare să întrunească toate nevoile voluntarilor.
VoluntarBV.ro evoluează alături de voi și își propune să vă pună la dispoziție niște oportunități bazate pe nevoile și dorințele voastre. 🤗


Ultima editare 21/11/2021 18:06

#35 by Negoiu Nadina at 2021-11-21 18:15:28 (2 ani în urmă)
Negoiu Nadina

Clasa: Utilizator

Evenimentul a decurs bine, cel putin pe turele mele, dar organizarea a fost putin haotica. Mi-ar fi placut ca planning-ul sa fie diferit in fiecare saptamana si zi, nu sa fiu cu aceasi persoana in aceleasi locatii mereu, dar in rest a fost ok. Coordonatorii au incercat sa fie cat de atenti posibil cu noi si le multumesc pt implicare si ingelere! 

Nice job! 🤗


Ultima editare 21/11/2021 18:06

#36 by Ioana Șogorăscu at 2021-11-21 19:17:20 (2 ani în urmă)
Ioana Șogorăscu

Clasa: Utilizator

modul de organizare foarte haotic si deloc structurat. la 1 grad nu era nici o sursa de caldura in galerii (exceptie galeria 9). cel putin in turele mele veneau maxim 2 oameni pe zi, urmare a modului in care a fost promovat evenimentul. am primit mancare la inceputul evenimentului (cateva prajituri si doua sticle de suc) aceasta stand in galerii toata luna (nu erau puse in frigidere sau in locuri unde sa fie pastrate in siguranta). trebuie lucrat de asemenea la modul in care ne sunt transmise informatiile. interesante expozitiile in rest. 


Ultima editare 21/11/2021 19:07

#37 by Denisa Sava at 2021-11-21 19:26:47 (2 ani în urmă)
Denisa Sava

Clasa: Utilizator

evenimentul in sine a fost ok, voluntarii au fost foarte faini si galeriile la fel (mai putin ca am inghetat la unele si nici curatenia nu era cea mai deosebita, plus ca gaseam aceeasi mâncare de acum 2 saptamani la locatii) dar organizarea m-a dezamăgit foarte tare. coordonatorii nu ne respectau programul si faceau schimbări neanuntate, apoi se intrebau de ce nu stim pe ce ture suntem si uneori trebuia sa zicem de 2-3 ori ca nu putem ajunge pana se modifica ceva. la final ne au conditionat diploma pe baza unui raport, nerespectand contractul. pacat de eveniment, merita o promovare si o organizare mult mai buna. personal nu as mai reveni. au fost si coordonatori foarte faini care veneau sa ne mai viziteze :)


Ultima editare 21/11/2021 19:07

#38 by Iulia Ianchis at 2021-11-21 19:38:28 (2 ani în urmă)
Iulia Ianchis

Clasa: Utilizator

Voluntarii au fost cea mai buna parte a evenimentului. Organizarea a fost haotica si o bataie de joc fata de voluntari. Desi ni s-a zis ca vom avea voluntariat la diferite locatii, eu am fost la aceleasi 3 locatii timp de o luna. Planificare a fost foarte proasta si desi ne-am zis programul la inceput de eveniment niciodata nu s-a tinut cont de el. Coordonatorii se vedea clar ca nu stiu ce fac si imi pare rau ca nu a decurs mai bine evenimentul.


Ultima editare 21/11/2021 19:07

#47 by Anca Popa at 2021-11-22 21:35:59 (2 ani în urmă)
Anca Popa

Clasa: Utilizator

Pe parcursul evenimentului s-au imputinat volutarii, asa ca in loc sa mai ceara noi voluntari noi, cei care am ramas, am fost impartiti singuri pe locatii. La unele locatii era foarte frig seara. Pe parcursul intregului voluntariat nu am primit nici macar o sticla de apa.  Programul intre care erau deschise expozitiile nu tinea cont si de orarul autobuzelor. Acest lucru ar fi fost foarte important, avand in vedere ca majoritatea dintre noi mergeam cu autobuzul si eram nevoiti sa asteptam foarte mult dupa terminarea programului pentru autobuz. Aici spre exemplu ma refer cel mai mult la CATTIA. Nu ni s-a povestit nimic despre expozitii sau artisti, fiind nevoiti sa inventam pe loc sau sa spunem pur si simplu ca nu stim, uneori dezamagind vizitatori. Insa expozitile au fost foarte fumoase si ii felicit pe artisti, dar si pe voluntari pentru implicare.


Ultima editare 22/11/2021 21:09

#78 by Donic Cornelia at 2024-03-15 17:17:39 (1 lună în urmă)
Donic Cornelia

Clasa: Utilizator

Imi pare bine sa aud debea acum asta pentru ca pan acum ca sa ajung din Chisinau de la GaraNord.md trebuia sa stau in gara la vreo doua ore pan gasesc traseul perfect


Ultima editare 15/03/2024 17:05

Topic blocat